Hybrydy z impetem weszły na rynek kosmetyczny! W krótkim czasie zdobyły tłumy zwolenniczek, stopniowo zastępując tradycyjne lakiery. Manicure łączy w sobie cechy lakieru klasycznego i żelu. Hybryda, jak sama nazwa wskazuje, jest swoistym połączeniem obu tych produktów, co daje efekt trwałości żelu i łatwości aplikacji lakieru.
Spis treści
Zalety manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy przede wszystkim zachwyca wyjątkową trwałością – standardowo utrzymuje się przez dwa tygodnie, a czasem nawet dłużej. Wszystko zależy od tempa, w jakim rosną nasze paznokcie i czy nadal pragniemy nosić ten sam kolor lakieru. Wiadomo, że ceniąc różnorodność, chętnie zmieniamy kolory na paznokciach. Dodatkowo, nie musimy obawiać się, że lakier odpryśnie lub zetrze się na końcach – manicure hybrydowy jest trwały, solidny i przez cały czas prezentuje się pięknie. Co więcej, paznokcie stają się twardsze i zyskują niesamowity blask.
Można pomyśleć, że manicure wykonany klasycznymi lakierami jest krótkotrwały, ale oszczędza nam czas. Jednak w szerszej perspektywie, to właśnie manicure hybrydowy pozwala nam zaoszczędzić czas i dodatkowo nerwy. Zamiast malować paznokcie co 2-3 dni, czekać aż lakier wyschnie, czy frustrować się z powodu zniszczeń czy rozmazów, możemy zrobić manicure raz na 2 tygodnie i przestać martwić się o trwałość lakieru i wygląd paznokci. Ponadto, jeśli opanujemy technikę, samo wykonanie manicure hybrydowego nie zajmuje dużo czasu. Jak wykonać manicure hybrydowy? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Manicure hybrydowy – krok po kroku
KROK 1. PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE PAZNOKCI
Zaczynamy od starannego oczyszczenia płytki paznokcia – usuwamy poprzedni lakier lub jego pozostałości, następnie nadajemy naszym paznokciom preferowany kształt (np. migdałowy, zaokrąglony, kwadratowy). Delikatnie matowimy płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego i odsuwamy skórki. Na zakończenie przemywamy paznokcie bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem, aby usunąć wszelkie resztki i odtłuścić płytkę.
KROK 2. APLIKACJA I UTWARDZANIE BAZY
Po wyschnięciu cleanera przechodzimy do głównej części. Teraz nakładamy bazę, kluczowy składnik, dzięki któremu cały manicure utrzyma się na naszej płytce. Nakładamy cienką warstwę – pamiętajmy, że lepiej dodać jej mniej i ewentualnie dołożyć, niż nałożyć zbyt dużo, co może skutkować zalaniem skórek. Efektem tego mogłoby być nieestetyczne wyglądanie manicure po utwardzeniu, a także dostawanie się powietrza pod lakier, co osłabiłoby przyczepność hybrydy. Ważne jest, aby dokładnie zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia, który jest najbardziej narażony na odpryski i uszkodzenia mechaniczne. Teraz utwardzamy lakier w lampie. Czas utwardzania zależy od mocy lampy (polecamy lampy o większej mocy) – zazwyczaj to około 30-60 sekund. Po tym czasie wyjmujemy dłoń i odczekujemy kilka sekund, aby uniknąć powstawania bąbelków na kolejnych warstwach. Uwaga: nie przemywamy lepkiej warstwy! Dzięki niej następna warstwa będzie miała lepszą przyczepność.
KROK 3. APLIKACJA KOLORU
Następnym krokiem jest nałożenie wybranego przez nas koloru. Mamy tu pełną dowolność – wybór koloru zależy od naszych preferencji i zamierzonego efektu manicure. Nakładamy jedną, cienką warstwę lakieru hybrydowego, pamiętając o dokładnym rozprowadzeniu koloru i nałożeniu go blisko skórek (jednak zostawiając około 1mm odstępu, aby ich nie zalać). Następnie utwardzamy lakier w lampie.
KROK 4. PONOWNA APLIKACJA KOLORU
Powtarzamy krok 3, nakładając drugą warstwę koloru i utwardzając ją w lampie. Pamiętajmy, że nie przemywamy tych warstw cleanerem!
KROK 5. NAŁOŻENIE TOPU
Na zakończenie nakładamy na paznokcie cienką warstwę topu i utwardzamy ją w lampie. Jeżeli używamy tradycyjnego topu, to właśnie w tym momencie, po utwardzeniu, przemywamy go wacikiem nasączonym cleanerem. Dostępne są także topy typu 'no wipe’, które nie są lepkie i nie wymagają dodatkowego przemywania.